fbpx

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 697 254 568  Google Maps  Youtube  Facebook LinkedIn

Blog

stanowisko hakowego

Co należy wiedzieć o kursie hakowego?

Kurs na hakowego mogą odbyć osoby, które ukończyły 18 lat oraz pracownicy, którzy w zakładzie pracy odpowiadają za obsługę urządzeń dźwigowych. Na szkoleniu można nabyć wiedzy o technikach właściwego zawieszania i przemieszczania ładunków. Aby uzyskać uprawniania hakowego, trzeba zdać egzamin przed komisją kwalifikacyjną UDT. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu kursanci otrzymują certyfikat zawodowy.

Czytaj więcej...

hakowy sygnalista

Jakie uprawnienia musi mieć hakowy-sygnalista?

Hakowy-sygnalista będzie ważna osoba na każdej większej budowie. Jednak musimy mieć na uwadze, jaki jest charakter pracy takiej osoby i jakie wymagania musi spełniać. Czy wystarczy ukończenie odpowiedniego kursu, czy jednak niezbędne są inne specjalne uprawnienia? Co o tej profesjo należy wiedzieć i jak wygląda przygotowanie do niej?

Czytaj więcej...

mężczyzna przeprowadza kobiecie kurs na na wózek widłowy

Jak przebiega kurs na wózek widłowy?

Umiejętność obsługi wózków widłowych oraz odpowiednie uprawnienia sprawiają, że można znacząco zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy. Wykorzystuje się je w wielu różnych branżach, m.in. w wielkich magazynach, w portach, ale również w małych przedsiębiorcach. Jak wygląda kurs na operatora wózka widłowego? Na co się wcześniej przygotować?

Czytaj więcej...

wyciągarka

Ile kosztują kursy UDT?

Nie ma takiego urządzenia technicznego, które nie podlegałoby dozorowi. Nad poszczególnymi rozwiązaniami trzeba sprawować kontrolę, aby nie dopuszczać do awarii, które mogłyby mieć destrukcyjny wpływ na wiele sfer. Dlatego nie wystarczy, by istniała osoba, która będzie wytwarzać nowe urządzenia i konserwować stare. Musi być jeszcze ktoś taki, kto zajmie się dozorem technicznym. W celu wykształcenia umiejętności potrzebnych do realizowania takiego zadania powstały tak zwane kursy UDT.

Czytaj więcej...

zarządzanie

Jak wdrożyć system zarządzania BHP?

Przestrzeganie rygorystycznych zasad związanych z BHP jest łatwiejsze, jeśli w przedsiębiorstwie w odpowiedni sposób zostanie wdrożony system zarządzania. Takie wdrożenie nie jest jednak łatwe i aby móc je przeprowadzić, trzeba wykonać szereg kroków. Które z nich są absolutnie najważniejsze?

Czytaj więcej...

magazyn

Jakie uprawnienia musi posiadać operator urządzeń transportu bliskiego?

Obsługa urządzeń transportu bliskiego między innymi suwnic, żurawi samojezdnych, dźwigów budowlanych, podestów ruchomych czy wózków widłowych wymaga zdania egzaminu przez komisją UDT. By posiąść odpowiednią wiedzę, wskazane jest odbycie profesjonalnego szkolenia przeprowadzoną przez praktyków. Szkolenia na uprawnienia UDT pozwalają na zdobycie wiedzy i  umiejętności w zakresie bezpiecznej obsługi danego urządzenia. Elementy te są oceniane w czasie egzaminu UDT. Firma AVIS przygotowuje kursantów do takiego egzaminu. W czasie szkoleń bardzo dużą wagę przywiązujemy do kwestii bezpieczeństwa i łączymy teorię z praktyką. Dzięki czemu osiągamy ponad 95-procentową zdawalność i zadowolenie kursantów.

Czytaj więcej...

udt

Jakie uprawnienia zdobywa się na kursie UDT?

UDT, czyli Urząd Dozoru Technicznego, to instytucja państwowa, której działania skupiają się na zapewnieniu bezpieczeństwa urządzeń technicznych, takich jak np. wózki widłowe, podesty, suwnice, żurawie itd. Bardzo ważną funkcją UDT jest certyfikacja systemów zarządzania, osób i wyrobów. To właśnie ta instytucja przeprowadza egzaminy kwalifikujące i przyznaje uprawnienia UDT. Aby jednak zdobyć niezbędną wiedzę praktyczną i teoretyczną z tego zakresu, należy ukończyć kurs UDT.

Czytaj więcej...

szkolenie bhp

Jak przebiega wstępne szkolenie bhp?

Wstępne szkolenie BHP dotyczy każdego pracownika bez względu na staż pracy, czy obejmowane stanowisko. Nie da się jego „uniknąć”. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć, jak przebiega ten rodzaj szkolenia, ile trwa czy wymaga specjalnych przygotowań od pracownika?

Czytaj więcej...

szkolenie BHP

Kierujesz grupą pracowników? Sprawdź wymagane uprawnienia bhp

Regularne uczestnictwo w szkoleniach BHP jest niezwykle ważne w przypadku wszystkich pracowników, niezależnie od poziomu zajmowanego stanowiska czy zakresu pełnionych obowiązków. Mają one na celu zapoznanie lub przypomnienie zasad dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy na zajmowanym stanowisku pracy oraz zapoznanie z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Taka wiedza jest szczególnie ważna dla osób, które kierują grupą pracowników, ponieważ to na nich spoczywa odpowiedzialność za zespół. Jakie uprawnienia BHP są wymagane, by móc kierować grupą pracowników?

Czytaj więcej...

pracownicy na szkoleniu

Na czym polegają szkolenia okresowe bhp?

Zgodnie z Kodeksem Pracy każdy pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków do pracy. Do tego zalicza się także konieczność szkolenia pracowników z zasad BHP. Warto jednak pamiętać, że informacje przekazywane na szkoleniach wprowadzających, bez odpowiedniej aktualizacji szybko popadną w niepamięć. Właśnie dlatego, pierwsze szkolenia BHP, jakie odbywa każdy pracownik podejmujący pracę w nowym miejscu, nigdy nie mogą pozostać jedynymi szkoleniami w tym zakresie.

Czytaj więcej...