fbpx

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 697 254 568  Google Maps  Youtube  Facebook LinkedIn

Szkolenia z pierwszej pomocy – Nowa Sól, Świebodzin i okolice

Każdy z nas może być uczestnikiem lub świadkiem tragicznego zdarzenia. Do wypadków dochodzi niespodziewanie i w rozmaitych okolicznościach – w domu, w podróży czy w zakładzie pracy. Wezwanie służb ratunkowych i bierne czekanie na profesjonalną pomoc może się źle skończyć dla poszkodowanego. Ukończenie szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej zagwarantuje wiedzę i umiejętności, dzięki której można uratować ludzkie życie zanim karetka dojedzie na miejsce.

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy ważna dla wszystkich

Pierwsza pomoc nie wymaga wykształcenia medycznego, ani zastosowania specjalistycznych środków i sprzętu. Jej istotą jest zabezpieczenie poszkodowanego oraz utrzymanie go przy życiu do czasu przybycia wykwalifikowanych służb. Udzielanie pierwszej pomocy jest prawnym obowiązkiem każdego z nas.

Artykuł 162 Kodeksu karnego mówi o karze jakiej podlega osoba, która nie udzieliła pierwszej pomocy: „kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY

Dlaczego warto znać podstawy udzielania pomocy przedmedycznej?

Istnieje wiele argumentów pozaprawnych, które powinny skłaniać nas do udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Dane statystyczne doskonale obrazują, jak ważna jest znajomość chociaż podstawowych zasad pomocy przedmedycznej.

Jeśli w ciągu 2 pierwszych minut po zatrzymaniu krążenia  rozpoczniemy resuscytację krążeniowo-oddechową, to szanse na przeżycie wynoszą nawet 60 procent.

Jeśli nie zrobimy nic w sytuacji, gdy u poszkodowanego doszło do zatrzymania akcji serca (NZK), to z każdą minutą jego szanse na przeżycie spadają o 13 procent. Realnie karetka ze specjalistami dojedzie na miejsce w ciągu kilku lub kilkunastu minut. Podjęcie działań podtrzymujących funkcje życiowe daje realną szansę na pozostanie poszkodowanego przy życiu.

Możemy zmienić te proporcje. Rozwiązaniem jest odbycie profesjonalnego szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, na którym dowiesz się co zrobić, gdy obok Ciebie osoba doznała padaczki, zemdlała lub ma zawał. Na naszych kursach poćwiczysz na fantomach i przekonasz się, że udzielanie pierwszej pomocy nie jest trudne, ale bardzo potrzebne i konieczne. Organizujemy również szkolenia przeciwpożarowe i BHP z elementami pierwszej pomocy, a także specjalne kursy z tego zakresu przeznaczone dla opiekunów i nauczycieli małych dzieci.

Czego nauczysz się na kursie pierwszej pomocy przedmedycznej?

Świadek wypadku czy zdarzenia, które przyniosło szkodę na zdrowiu innej osoby znajduje się w wyjątkowo stresowym położeniu. Znajomość kroków, jakie należy podjąć, pozwoli zapanować nad nerwami i udzielić skutecznej pomocy. Podczas naszych kursów przekazujemy wiedzę dotyczącą tego, w jaki sposób ocenić sytuację, sprawdzić funkcje życiowe, czy i w jaki sposób należy udrożnić drogi oddechowe oraz jak bezpiecznie ułożyć poszkodowanego. Dzięki nam nauczysz się rozpoznawać kiedy należy podjąć działania reanimacyjne i jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo oddechową. Uczymy również tego, w jaki sposób powinna zachowywać się osoba udzielająca pomocy, aby nie narażać siebie na niebezpieczeństwo oraz jakie informacje należy przekazywać dyspozytorowi pogotowia ratunkowego podczas zgłaszania zdarzenia.

To wiedza przydatna każdemu, jednak jest szczególnie potrzebna osobom, które na co dzień, podczas wykonywania obowiązków zawodowych, znajdują się w szczególnym, sprzyjającym wypadkom środowisku.

Poniżej przykłady zdjęć ze szkoleń prowadzonych przez naszych ratowników.

Szkolenie z ratownikiem medycznym
Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej
Pozycja boczna ustalona
Pozycja bezpieczna
Masaż serca
ułożenie w pozycji bocznej ustalonej
pokaz jak ułożyć w pozycji bocznej ustalonej
pierwsza pomoc z ratownikiem medycznym
masaż serca podczas pierwszej pomocy
RKO w dwie osoby
szkolenie z pierwszej pomocy
defibrylator