fbpx

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 697 254 568  Google Maps  Youtube  Facebook LinkedIn

Usługi

Prąd jest niezbędny do pracy większości maszyn i urządzeń, a także do oświetlenia hal czy obsługi systemów alarmowych. Jego poprawne działanie jest kluczowe nie tylko dla funkcjonowania zasilanego obiektu czy urządzenia ale również dla bezpieczeństwa mienia i osób. Oferujemy swoje usługi w zakresie pomiarów elektrycznych oraz pomiarów natężenia oświetlenia.

Wykonujemy m.in. pomiary:

  • elektryczne instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych, pomontażowe,
  • rezystacji izolacji i urządzeń elektrycznych,
  • skuteczności działania środków ochrony przeciwporażeniowej,
  • rezystacji uziemień,
  • ochronne urządzeń dźwignicowych (np. dźwigów, suwnic, podnośników itp.).

pomiar elektryczne

Kiedy przeprowadzane jest badanie instalacji elektrycznych?

Rozróżnia się dwa rodzaje badań instalacji elektrycznych: podczas jej montowania w nowych budynkach lub po remoncie, jest to badanie odbiorcze oraz badania okresowe, których częstotliwość uzależniona jest od obowiązujących przepisów prawa. Prowadzenie pomiarów ma na celu wykrycie wad i usterek instalacji, tak aby korzystanie z niej nie zagrażało bezpieczeństwu osób, zwierząt i mienia, które znajdują się w jej pobliżu. Do prowadzenia pomiarów niezbędne są odpowiednie uprawnienia, mogą je wykonywać osoby posiadające kwalifikacje zawodowe eksploatacji „E” oraz dozoru „D”. Po przeprowadzonej kontroli wystawiany jest odpowiedni protokół.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług pomiarowych?

Posiadamy doświadczenie i odpowiednie narzędzia do prowadzenia badań pomiarowych. Decyzja o zleceniu badań najczęściej spowodowana jest wymogami prawa, jednak jest to uzasadnione. Prowadzenie regularnych przeglądów wykorzystywanych podczas pracy instalacji czy urządzeń służy przede wszystkim zapewnieniu bezpieczeństwa. Pozwala uniknąć odpowiedzialności za uchybienia techniczne w przypadku wystąpienia awarii lub wypadków. Gwarantuje stworzenie odpowiednich warunków pracy dla urządzeń co wpływa na ich żywotność.