fbpx

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 697 254 568  Google Maps  Youtube  Facebook LinkedIn

Ile kosztują kursy UDT?

Nie ma takiego urządzenia technicznego, które nie podlegałoby dozorowi. Nad poszczególnymi rozwiązaniami trzeba sprawować kontrolę, aby nie dopuszczać do awarii, które mogłyby mieć destrukcyjny wpływ na wiele sfer. Dlatego nie wystarczy, by istniała osoba, która będzie wytwarzać nowe urządzenia i konserwować stare. Musi być jeszcze ktoś taki, kto zajmie się dozorem technicznym. W celu wykształcenia umiejętności potrzebnych do realizowania takiego zadania powstały tak zwane kursy UDT.

W wyniku uczestnictwa w kursie UDT można zyskać uprawnienia pozwalające na to, aby dokonywać kontroli poszczególnych urządzeń. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby wziąć udział w tego rodzaju szkoleniu? Nie da się ukryć, że tak jak w wielu innych przypadkach związanych z nabywaniem pewnych umiejętności, trzeba wyłożyć pewną kwotę pieniędzy. Ile dokładnie? To już zależy od tego, na jakie właściwie urządzenie robi się kurs. Jasne jest bowiem, że dozór jednego sprzętu to nie to samo co dozór drugiego sprzętu.

Sprzęt a cena

Jak więc prezentuje się cena kursu UDT w zależności od urządzenia, nad którym pragnie się sprawować nadzór? Otóż stosunkowo najtańsze jest szkolenie poświęcone wózkowi jezdniowemu podnośnikowemu. Ceny takich zajęć praktycznych zaczynają się już od 200 zł. Najdroższy jest natomiast kurs dotyczący dźwigu. Jego dolna cena to około 500 zł, w skrajnych przypadkach koszt takich zajęć jest w stanie sięgać 1000 zł.

Jeżeli chodzi o szkolenia dotyczące pozostałych urządzeń technicznych, to kształtują się one dosyć podobnie. Mieszczą się w przedziale 350-750 zł. Takie ceny dotyczą między innymi:

  • wciągarek
  • wciągników
  • suwnic ogólnego przeznaczenia
  • układnic
  • żurawi warsztatowych stacjonarnych
  • podestów ruchomych

Jak widać, kursy UDT nie są więc aż tak wyspecjalizowane, żeby obejmować urządzenia określonych producentów. Mają raczej charakter ogólny, dotyczą całej klasy sprzętów, a nie konkretnych modeli. Kto wie, może Twoje życie odmieni właśnie zapisanie się na kurs dotyczący dozoru technicznego? Przekonaj się.