fbpx

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 697 254 568  Google Maps  Youtube  Facebook LinkedIn

Jak przebiega kurs na wózek widłowy?

Umiejętność obsługi wózków widłowych oraz odpowiednie uprawnienia sprawiają, że można znacząco zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy. Wykorzystuje się je w wielu różnych branżach, m.in. w wielkich magazynach, w portach, ale również w małych przedsiębiorcach. Jak wygląda kurs na operatora wózka widłowego? Na co się wcześniej przygotować?

Kurs na operatora wózka widłowego

Możliwość uczestnictwa w takim kursie mamy jeśli spełnimy odpowiednie warunki. Przede wszystkim musimy mieć ukończone 18 lat. Kluczowe znaczenie ma również nasz stan zdrowia, gdyż konieczne jest przejście badań lekarskich. Kurs na operatora wózka widłowego jest szczegółowy, gdyż praca na takim stanowisku uznawana jest wymagającą i niebezpieczną. Wszystko oczywiście zależy od tego, w jakim miejscu i w jakich warunkach pracujemy. Często pojawia się możliwość wypadku, w związku z czym pracownicy muszą być odpowiednio przygotowani z zakresu BHP, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i współpracownikom.

Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. W czasie zajęć teoretycznych kursanci dowiadują się, jak wygląda budowa wózka widłowego, obowiązków operatorów, zasad bezpiecznego załadunku, BHP, zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach i kontroli technicznej. W czasie części praktycznej kandydaci uczą się obsługi sprzętu i korzystania z niego. Chodzi przede wszystkim o bezpieczny załadunek i rozładunek, a także przenoszenie ładunków.

Co jeszcze jest ważne w czasie kursu na operatora wózka widłowego?

Konieczne jest przejście badań lekarskich i psychologicznych. Aby pracować na takim stanowisku, niezbędne jest spełnianie określonych warunków, a także predyspozycji osobistych. Kurs kończy się uzyskaniem odpowiednich uprawnień, które pozwalają znaleźć pracę w wielu miejscach. Dzięki temu możemy również uzyskać zdecydowanie lepsze warunki zatrudnienia. Pracodawca chętniej zatrudni osobę, która posiada odpowiednie kwalifikacje, niż taką, którą dopiero będzie musiał sam specjalnie przeszkolić.