fbpx

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 697 254 568  Google Maps  Youtube  Facebook LinkedIn

Obsługa firm w zakresie BHP

Outsourcing BHP – stała obsługa

Ze statystyk, które są podsumowaniem wyników kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, wynika, iż w 2016 r. inspektorzy przeprowadzili ich około 80 tys. w zakładach pracy na terenie całego kraju. Nie mniej aktywni są kontrolerzy z Państwowej Inspekcji Sanitarnej – popularnego SANEPID-u. Celem ich działań jest zweryfikowanie, jak pracodawca realizuje w swoim zakładzie narzucone mu przez ustawodawcę obowiązki w zakresie ochrony zdrowia i życia pracowników. By podołać tym wymaganiom, jest on skazany na pomoc specjalistów od bezpieczeństwa i higieny pracy. Na każdym pracodawcy spoczywa bowiem obowiązek powołania tzw. służby BHP.obsługa bhp

Obowiązek ten wynika z kodeksu pracy, a w szczególności z art. 237 wraz przepisem wykonawczym, którym jest Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. nr 109, poz. 704 z późn. zm.).

Każdy, kto choć raz przeszedł kontrolę z PIP lub SANEPIDU, odczuł, że wizyty te nierzadko są dla pracodawców uciążliwe. Stąd w naszej ofercie znalazła się obsługa firm w zakresie BHP, czyli pomoc w rozwiązywaniu najważniejszych problemów na zasadzie outsourcingu. Od lat pomagamy pracodawcom podczas niejednej kontroli w takiej właśnie formie.

Outsourcing to w skrócie powierzenie zadań służby BHP specjalistom spoza zakładu pracy. Jest to rozwiązanie zgodne z wymogami Kodeksu Pracy oraz Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie służby BHP. 

Korzyści z outsourcingu – jak to działa?

W praktyce obsługa firm w zakresie BHP polega na tym, że my przejmujemy obowiązki w ustalonym zakresie, a Ty zyskujesz spokój i czas na rozwój swojej działalności.

W zakres usług wchodzą działania wynikające z przepisów (Dz.U. Nr 109, poz. 704, ze zm.) między innymi:

  • doradztwo w zakresie obowiązujących przepisów i zasad BHP,
  • okresowe przeglądy stanu BHP,
  • pomoc i przygotowanie odpowiedzi na nakazy, zakazy i wystąpienia inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy, SANEPIDU czy UDT,
  • szkolenia z dziedziny BHP w pełnym zakresie (szkolenia wstępne i okresowe),
  • prowadzenie postępowań powypadkowych,
  • opracowanie ocen ryzyka zawodowego i instrukcji stanowiskowych,
  • udział w komisjach przy odbiorach budowanych lub przebudowywanych obiektów zakładu, 
  • oraz inne czynności związane z profesjonalnym wykonywaniem zadań służby BHP w firmie. 

Obsługa firm w zakresie BHP może również objąć działania dodatkowe, np. szkolenia z zakresu obsługi urządzeń transportu bliskiego (na obsługę np. wózków podnośnikowych, suwnic, podestów) czy szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej i podobne usługi.

W zależności od potrzeb wymienione zadania realizujemy na zasadach outsourcingu w oparciu o stałą umowę lub jednorazowe zlecenie.


Cena usług uzależniona jest od liczby pracowników oraz zakresu realizowanych usług. 

Skontaktuj się z nami. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najbardziej korzystne.

Nie ryzykuj – bądź dobrze przygotowany na kontrolę!