fbpx

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 697 254 568  Google Maps  Youtube  Facebook LinkedIn

Szkolenia BHP

Uczymy kreatywnie

Koncentrujemy się na ludziach. Mniej teorii, więcej praktyki.

Niewłaściwy system, w jakim prowadzone są szkolenia BHP, przyczynia się do wysokiej liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych, a także związanych z nimi wysokich kosztów. Potwierdza to statystyka (dane z PIP).

Każdego roku wydaje się około  5 mld zł na wypłatę świadczeń poszkodowanym w wypadkach przy pracy oraz osobom dotkniętym chorobami zawodowymi. W minionym roku:

  • 87183 osób uległo wypadkom w pracy ze skutkiem lekkim (z czego w lubuskim 2486),
  • 464 pracowników miało ciężkie uszkodzenia ciała,
  • 239 uległo wypadkom śmiertelnym.

Za jedną z głównych przyczyn wypadków uznaje się czynnik ludzki. 

szkolenia BHP

Obowiązkiem pracodawcy jest systematyczne szkolenie pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Mówi o tym art. 94 pkt 4 kodeksu pracy.

W podobnym tonie wypowiada się ustawodawca w art. 237. Zgodnie z nim pracodawcy NIE WOLNO! dopuścić pracownika do pracy, do której nie posiada on kwalifikacji, potrzebnych umiejętności oraz gdy nie zna wystarczająco przepisów i zasad BHP.

Każdy pracodawca powinien zapewnić swoim  podwładnym najpierw  szkolenie wstępne, a w kolejnych latach – okresowe szkolenia BHP.

Szkoląc personel – oszczędzasz czas i pieniądze

Tylko dobrze przeszkolona załoga, świadoma swoich obowiązków w zakresie BHP jest w stanie właściwie zareagować w razie niebezpieczeństw związanych z pracą na danym stanowisku. Dlatego zawsze kiedy organizujemy szkolenia BHP,  szkolenia przeciwpożarowe czy z pomocy przedmedycznej, duży nacisk kładziemy na rozwój umiejętności. Pracownik po naszym szkoleniu wie, jak zachować się w razie awarii lub zagrożenia np. pożaru. Zna podstawy udzielania pierwszej pomocy. Ma świadomość, że bezpieczeństwo w zakładzie zależy także od niego.

Atutem naszej oferty jest to, iż szkolenia BHP opracowujemy, uwzględniając specyfikę działalności danej firmy oraz jej branżę.

W czasie zajęć podpowiadamy rozwiązania, które mogą przyczynić poprawy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w przedsiębiorstwie.

Dobre przeszkolenie pracownika i uwrażliwienie go na przestrzeganie zasad BHP w firmie zawsze procentuje. Szanse na to dają szkolenia praktyczne, oparte na ćwiczeniach oraz case study. Prowadzimy pełną gamę szkoleń z zakresu bezpieczeństwa pracy wymaganych przez ustawodawcę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Tylko pracownicy dobrze uświadomieni i zmotywowani do przestrzegania zasad bezpieczeństwa nie generują wypadków.

Przykłady ze szkoleń prowadzonych przez naszych wykładowców dla osób kierujących pracownikami z wykorzystaniem metody – sześciu kapeluszy Edwarda De Bono.

szkolenie grupy robotniczej
metoda kolorowych kapeluszy
profesjonalne szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy
szkolenie okresowe dla grupy robotniczej
SZKOLENIE BHP
szkolenie okresowe w budimex
szkolenie adm
szkolenie okresowe bhp