fbpx

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 697 254 568  Google Maps  Youtube  Facebook LinkedIn

Metodyka prowadzenia zajęć

Kto musi odbyć to szkolenie?

Za stan bhp w firmie odpowiada pracodawca. On też musi wyznaczyć odpowiednią osobę do wyznaczyć osobę do prowadzenia szkolenia z instruktażu stanowiskowego

Podstawa prawna:

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 180, poz. 1860 §11 pkt. 5) -  Instruktaż stanowiskowy przeprowadza wyznaczona przez pracodawcę osoba kierująca pracownikami lub pracodawca, jeżeli osoby te posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe oraz są przeszkolone w zakresie metod prowadzenia instruktażu stanowiskowego.

METODYKA PROWADZENIA SZKOLEŃ

Samo wskazanie osoby nie wystarcza. Instruktor musi mieć podstawy z zakresu dydaktyki i psychologii. Musi także nabyć umiejętności w zakresie prowadzenia szkoleń.

Cele i korzyści szkolenia

Celem jest zdobycie przez kursantów kwalifikacji i umiejętności niezbędnych do przekazania wiedzy w trakcie prowadzenia szkolenia stanowiskowego. Tylko dobrze przygotowany do pracy pracownik może spełnić pokładane w nim nadzieje. Dzięki szkoleniu:

  • przyczyni się do lepszej organizacji w firmie,
  • zmniejszy liczbę błędów, nieporozumień w pracy, wypadków przy pracy,
  • zwiększy wydajność w pracy i przyczyni się do poprawy stanu bezpieczeństwa.

Zakres szkolenia:

W czasie szkolenia kursant m.in.:

  • zapozna się z podstawami procesu szkolenia w zakresie BHP,
  • nauczy się opracowywać program instruktażu stanowiskowego,
  • pozna etapy i metody prowadzenia instruktażu.

Niezwykle ważne!

Na co dzień prowadzący instruktaże stanowiskowe nie mają świadomości, że taki obowiązek istnieje. Już dziś zgłoś swojego pracownika na szkolenie, a zrozumiesz, dlaczego to takie ważne. Zachęcamy też do skorzystania z innych kursów, wśród których oferujemy wstępne i okresowe szkolenia BHP dla pracowników różnych sektorów oraz dla pracodawców.

Kursantowi dajemy nie tylko wiedzę – pozwalamy mu ją zrozumieć, poczuć i zapamiętać. Efekty dobrze przeprowadzonego instruktażu stanowiskowego dają szansę na poprawę bezpieczeństwa w Twojej firmie!