fbpx

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 697 254 568  Google Maps  Youtube  Facebook LinkedIn

Szkolenia przeciwpożarowe – Świebodzin, Zielona Góra i okolice

Szkolenia przeciwpożarowe są przeznaczone są dla osób wyznaczonych przez pracodawcę do zwalczania pożarów i do prowadzenia ewakuacji

Podstawa prawna:

Obowiązek przeszkolenia pracownika z zakresu ppoż. ciąży na każdym pracodawcy. Obowiązek wynika z przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej (art. 4.1.6 Dz. U. z 2002 r. nr 147, poz. 1229).

Kodeks pracy wymaga też od pracodawcy, by wyznaczył w firmie osobę odpowiedzialną za działania w zakresie zwalczania pożarów i do prowadzenia ewakuacji (art. 2091 §1 KP).

Szkolenie z ochrony ppoż

Dlaczego szkolenie jest tak ważne?

Szkolenia przeciwpożarowe mają na celu wypracowanie umiejętności reagowania pracowników podczas pożaru. Muszą oni mieć świadomość tego:

  • jak powstaje pożar,
  • co wpływa na jego rozprzestrzenienie się,
  • na jakie zagrożenia narażone są osoby, które znajdują się w obszarze zagrożenia,
  • jak skutecznie przeprowadzić ewakuację ludzi z zagrożonego obiektu. 

Tylko rzetelnie zdobyta wiedza i umiejętności prowadzące do sprawnego działania mogą ocalić życie ludzkie i ograniczyć straty finansowe.

Szkolenia przeciwpożarowe prowadzone przez AVIS przygotowują pracowników do takich zadań.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia?

Szkolenia przeciwpożarowe są przeznaczone dla przedstawicieli każdej grupy zawodowej. Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Na zajęciach kursant:

  • będzie miał okazję użyć gaśnicy,
  • dowie się, jak bezpiecznie zorganizować ewakuację ludzi i mienia,
  • przyswoi sposoby zapobiegania pożarom.

Po kursie będzie przygotowany do pełnienia obowiązków z zakresu ochrony przeciwpożarowej, a także organizacji ewakuacji. Zapraszamy również na szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które uzupełnią wiedzę i umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym podczas pożaru. Organizujemy je w Zielonej Górze, Żorach, Świebodzinie i całym województwie lubuskim.