fbpx

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 697 254 568  Google Maps  Youtube  Facebook LinkedIn

Dwie minuty życia

Jedną z przyczyny śmierci mózgu może być jego niedotlenienie np. wskutek utonięcia, zawału serca lub udaru mózgu, gdy lekarzom nie uda się odpowiednio szybko przywrócić krążenia, zanim dojdzie do uszkodzeń mózgu.

 

Jedną z przyczyny śmierci mózgu może być jego niedotlenienie np. wskutek utonięcia, zawału serca lub udaru mózgu, gdy lekarzom nie uda się odpowiednio szybko przywrócić krążenia, zanim dojdzie do uszkodzeń mózgu. Generalnie po 4 minutach następują nieodwracalne zmiany. W tak krótkim czasie dojazd lekarzy pogotowia ratunkowego do poszkodowanego jest nie zawsze niemożliwy. Stąd z 10 osób, które trafią potem do szpitala statystycznie umiera aż 9. Statystyki te można by zmienić, gdyby w ciągu 2 minut po zatrzymaniu krążenia podjąć próbę przywrócenia krążenia poprzez wykonanie ucisków klatki piersiowej zwanego potocznie masażem serca. Wówczas szanse na uratowanie poszkodowanego wzrastają aż do 60 procent.

Nasza firma prowadzi szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Szczegóły znajdziesz na naszej stronie w zakładce ,,Pierwsza pomoc" (pierwsza-pomoc).

 

Autor: Krystian Daniel Ślugaj
22 wrzesień 2020